Поки війну на Донбасі не назвуть війною з РФ – немає жодних шансів, що політики захочуть проводити реальні реформи і привести Україну до перемоги

Президент Зеленський написав, що Слов’янськ звільнили шість років тому від "незаконних збройних формувань". І одразу в Одесі Зеленський оголосив, що ніколи не пробачить тих, хто захопив Крим і хто "завадив морякам його захистити", також не вказуючи, хто ж ці "хтось". Хочу підказати президенту, що він як посадова особа та гарант Конституції має свої емоції перетворювати на рішення. Уперед – давайте команди своєму керівництву правоохоронних органів, передавайте справи в суд, це він встановлює відповідальність, до чого порожні слова?

Об этом сообщает Преступная Россия


Будь-який суд щодо будь-якої воєнної операції за всієї недбалості й підозри у зраді окремих наших посадовців змусить визнати, що головною причиною загибелі українців у війні є вторгнення Росії і накази Путіна. "Незаконних збройних формувань" у Криму і на Донбасі не було – були організовані ФСБ РФ загони найманців і російські збройні сили. Ну як у такому разі потискати руку вбивці й вести з ним переговори?


Марні надії, що якщо не визнавати агресора агресором, убивць – убивцями, агресор і вбивця захоче знову стати респектабельним політиком і почне дружити. А насправді слабких б’ють, і жертва, яка мовчить і не відбивається щосили, допомагає агресору.


Судів щодо подій війни немає, крім суду у справі про загибель Іл-76, який уже третій рік лежить в апеляції. Там провину росіян детально встановлено, але вироку немає. А Іловайськ? Чому досі не передали в суд цю справу, яку, за заявою колишнього генпрокурора Луценка і ексголовного військового прокурора Матіоса було повністю завершено 2016 року? Зеленський докоряв Порошенку нерозслідуванням Іловайська під час знаменитих дебатів на стадіоні, але тепер він сам так само, як і Порошенко, блокує суд щодо Іловайська, перебуваючи вже півтора року у владі.


Тільки суд змусить суспільство зробити висновки, у яких умовах ухвалювали рішення, що було зроблено і що не зроблено, які обставини впливали на накази, хто виявив бездіяльність, хто некомпетентність, хто зраджував, а хто зробив усе, щоб змінити ситуацію і виявив себе гідно. Упевнений, що суспільство зуміє відокремити помилки від некомпетентності, халатність від зради. Тільки на такому фундаменті можна проводити справжні, а не показушні, реформи у сфері оборони. А поки що жодного офіційного дослідження війни на Донбасі немає – ні відкритого, ні закритого.


Упаде багато міфів. Але тільки суд і відкрита участь у процесі зроблять державу сильною, очистять нашу історію, зафіксують відповідальність.


Поки війну на Донбасі політики не почнуть називати війною з Росією, поки в судах не вимовлять слів правди свідки й експерти – немає жодних шансів, що політики захочуть проводити реальні реформи і привести Україну до перемоги.


Джерело: Юрий Бутусов / Facebook


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/jurbutusov/-poki-vijnu-na-donbasi-ne-nazvut-vijnoju-z-rf-nemaje-zhodnih-shansiv-shcho-politiki-zahochut-provoditi-realni-reformi-i-privesti-ukrajinu-do-peremogi-1507961.html”