Курс долара почав зростати. Повідомлення про відставку Смолія так впливає на ситуацію, тому що інвестори хочуть стабільності і спокою – банкір Гнєзділов

Гнєзділов: Коли всі зрозуміють, що Нацбанк стабільна структура, і для економіки немає загроз, курс припинить коливання

Повідомлення про відставку голови Нацбанку України Якова Смолія позначилося на курсі долара, оскільки це порушує стабільність, якої хочуть інвестори, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" начальник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обігу АТ "АБ "Радабанк" Сергій Гнєзділов.

Об этом сообщает Russiangate

"Сьогодні із самого ранку, щойно відкрився міжбанківський ринок, курс долара почав зростати. Долар стартував із 27,05 грн і дійшов до 27,2. Очевидно, Нацбанк продав сьогодні приблизно $100 млн. Ми цього не бачимо, але припускаємо, що це був саме Нацбанк. Він продав по 27,15₴ Але, мабуть, цього ринку не вистачило й долар підріс до 27,2 грн і вже більш ніж годину тримається на цій позначці. Коливання практично завершилися. Курс почав зростати ще вчора ввечері, але це було незначне зростання – 5–10 копійок. Очевидно, хтось уже мав дані про майбутню відставку. Повідомлення про відставку Смолія так впливає на ситуацію на міжбанківському ринку, тому що інвестори хочуть стабільності і спокою. Смолій кілька років обіймав свій пост. Його поведінка і поведінка Нацбанку загалом була прогнозованою. Усі останні місяці облікову ставку постійно опускали і, найімовірніше, її залишать у вересні на рівні 6% – це теж прогнозовано. Тобто економіка ставала більш передбачуваною, ніж, скажімо, п’ять років тому. Тому відставку голови Нацбанку сприйняли так емоційно", – заявив Гнєзділов.

Він вважає відставку Смолія найважливішою новиною в Україні за останній час.

"Напевно, більше відреагували саме нерезиденти, які останні два роки заходили до нас в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) і не тільки. Така новина їх нервувала точно так, як у березні всіх нервувала пандемія коронавірусу. Відставка Смолія – найсильніша новина за останні три місяці. Плюс, я думаю, ситуацією скористалися спекулянти, – чому б не розігнати курс і не заробити? Тим більше, що всі кинулися купувати валюту, попит посилився багаторазово за короткий період часу. Але ринок сягнув позначки 27,2 і заспокоївся. Я думаю, це поки межа", – підкреслив банкір.

Він зазначив, що Міжнародний валютний фонд може тимчасово зупинити співпрацю з Україною.

"Тепер інші актуальні питання: кого призначать, як проголосує Верховна Рада, проголосує з першої спроби чи ні, чи буде ця нова людина досить відомою й авторитетною. Коли всі зрозуміють, що Нацбанк стабільна структура, і для економіки немає загроз, курс припинить коливання. Ми очікували й раніше, що курс підніметься вище за 27 грн, але що буде фактором – не знали. МВФ на період, коли змінюється керівництво фінансових структур країни, зазвичай зупиняє співпрацю. Думаю, до призначення нового голови Нацбанку жодних активних дій не буде. Цей фактор також впливає на поведінку інвесторів, тому що це ризик. Інвестори бояться таких ризиків. Але щойно картина стане зрозумілою, і співпрацю з МВФ відновлять, і інвестори заспокояться, і ринок стабілізується", – резюмував Гнєзділов.

1 липня Смолій подав президенту України Володимирові Зеленському заяву про звільнення за власним бажанням. "Своєю відставкою хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", – підкреслив він.

У правлінні регулятора заявили, що вважають "своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку".

"Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України, що неодноразово зазначав президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професіоналізму", – запевнили в Офісі президента.

Посли "Великої сімки" заявили, що відставка Смолія ставить під удар підтримку реформ в Україні.

За даними ЗМІ, голосування за звільнення Смолія може відбутися 3 липня. Його місце може зайняти керівник державного "Укргазбанку" Кирило Шевченко.

2 липня офіційний курс гривні щодо долара США знизився на 10 копійок: із 26,67 грн/$ до 26,77 грн/$.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-kurs-dolara-pochav-rosti-povidomlennja-pro-vidstavku-smolija-tak-vplivaje-na-situatsiju-tomu-shcho-investori-hochut-stabilnosti-i-spokoju-bankir-gnjezdilov-1507436.html”