8 фактів про здоров’я серця, які варто знати всімХвороби серця лідирують серед причин смерті жінок і чоловіків, причому, як попереджають лікарі, хвороби ці “молодіють”. Щоб проводити ефективну профілактику, важливо точно знати, які чинники впливають на розвиток захворювань — і деякі з них можуть бути дуже несподіваними.

Об этом сообщает http://kompr2.top


Навіть якщо у вас немає зайвої ваги, ви все одно можете бути в зоні ризику


Ваше серце може бути під загрозою, якщо у вас підвищений вміст глюкози в крові — навіть якщо при цьому ваш вага відповідає нормі. Порушення толерантності до глюкози (вище, ніж нормальний рівень цукру в крові, але недостатньо для розвитку діабету) підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Навіть якщо ви ніколи не страждали від зайвої ваги, обов’язково стежте за рівнем цукру в крові.


Цукор небезпечніше для здоров’я серця, ніж холестерин


Інсулінові реакції і скачки, яким піддається організм, якщо ми їмо солодкі продукти або швидкі вуглеводи, руйнують оболонку кровоносних судин сильніше, ніж холестерин. Тому якщо ви по-справжньому дбаєте про своє серце, контролюйте не тільки холестерин, але і цукор.


Поганий сон може бути небезпечний для серця


Якщо ви не висипаєтеся, вам варто перевіритися на наявність сонного апное — стану, при якому уві сні відбувається короткочасна зупинка дихання. Апное може стати причиною серцевого нападу або інсульту — із-за недостатнього постачання киснем серця і кровоносних судин.


Складна вагітність — ще один фактор ризику


Прееклампсія-один з факторів ризику, який може спровокувати розвиток пороку серця в молодому віці. Також обов’язково повідомте кардіолога, якщо у вас вовчак або ревматоїдний артрит — вашому серцю потрібні додаткова турбота і увага.


Червоне вино і шоколад — не ліки


Якщо чорний шоколад і червоне вино і можуть бути корисні для здоров’я серця за рахунок високого вмісту антиоксидантів, то тільки в тому випадку, якщо ви будете строго дотримувати міру: не більше одного келиха вина і не більше декількох шматочків шоколаду в день. Все, що більше цієї дози вже може нашкодити вашому здоров’ю.


Кинути палити — найкраще, що можна зробити для свого серця


Навіть якщо вам 70 років і 50 з них ви курили, відмова від цієї звички суттєво підтримає здоров’я вашого серця. Найгірше, що ви можете зробити для свого здоров’я — це не відмовлятися від куріння. Серйозно, куріння і здорове серце несумісні.


Постійний стрес може пошкодити ваше серце


Якщо ви живете в постійному стресі, ваше серце може бути у великій небезпеці. Стрес підвищує тиск і впливає на рівень холестерину, а кортизол впливає на толерантність до глюкози — все це в рази підвищує ризик розвитку захворювань серця і судин. Тому дуже важливо навчитися мінімізувати стрес і боротися з його проявами — наприклад, за допомогою медитації або йоги.


Здоров’я зубів пов’язане зі здоров’ям серця безпосередньо


Здоров’я серця можна визначити по зубах — і це не жарт. Карієс, запалення ясен — все це підвищує ризик розвитку хвороб серця. А незаліковані зуби і зовсім можуть привести до інфекцій мітрального клапана — це і правда дуже серйозно.


загрузка...


Джерело статті: “http://wworld.com.ua/health/60141”