Бабін: За позовом України щодо порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації програш РФ практично гарантовано

Бабін: Дискримінація за етнічною, мовною, релігійною ознаками з боку Москви очевидна

За позовом України в Міжнародний суд ООН щодо порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації програш РФ практично гарантовано, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

Об этом сообщает http://finance-sp.com

Сьогодні суд у Гаазі ухвалив рішення, що володіє юрисдикцією для розгляду справи "Україна проти Росії".

"Якщо бути точним, сьогодні суд не прийняв позиції Росії у плані її неприйняття нашої позиції. Коли ми подали відповідні позови до Гааги, російська сторона почала апелювати, що наші заяви нібито не може розглядати цей суд. Москва вимагала розглянути не справу по суті, а розв’язати питання – чи прийнятні позови України для розгляду цим судом. І от Міжнародний суд ООН відхилив претензії РФ. А отже, він розглядатиме обидва наші позови по суті. Це і є результат сьогоднішнього засідання", – зазначив Бабін.

За його словами, РФ уже готується до імітації виконання рішення суду, яке стосується расової дискримінації в окупованому Криму.

"Поки не можна говорити, що це якась остаточна перемога. А от наступне рішення суду про порушення Росією двох конвенцій буде вкрай правильним. За позовом України щодо порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації програш РФ практично гарантовано. Дискримінація за етнічною, мовною, релігійною ознаками з боку Москви очевидна. РФ навіть готується до імітації виконання рішення суду – у Криму вже створюють фейкові українські школи, фейковий Меджліс. Що ж стосується позову про фінансування тероризму, то там є багато епізодів. І, найімовірніше, більшість із них суд Гааги визнає порушеннями. А для держави-агресора це буде поразка набагато болючіша, ніж у випадку з расовою дискримінацією", – підкреслив Бабін.

16 січня 2017 року Україна подала позов проти РФ у Міжнародний суд ООН у Гаазі. Він пов’язаний із порушенням Москвою Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У Москві звернення до суду назвали таким, що "переслідує поточні політичні інтереси".

Із 6-го до 9 березня 2017 року в Гаазі відбулися попередні слухання за позовом України проти Росії. Київ вимагав засудити акти тероризму в Харкові і на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, а також зобов’язати Росію виплатити компенсації, розміру яких у позові не вказано. Окрім цього, суду пропонують притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму. Другий блок претензій стосувався порушень прав кримських татар і українців із боку окупаційної влади Криму. Україна просила Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН відмовив Україні в тимчасових заходи проти Росії за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму. Суд зобов’язав РФ відновити освітній процес українською мовою і забезпечити діяльність Меджлісу.

6 червня 2018 року тодішній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна підготувала завершений позов проти Росії за порушення двох конвенцій.

12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум із позовом проти Росії про порушення двох конвенцій.

Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль 12 червня заявляла, що Міжнародний суд ООН буде розглядати позов проти Росії ще протягом кількох років.

У МЗС Росії 2 червня 2019 року заявили, що російська сторона буде доводити відсутність юрисдикції Міжнародного суду ООН щодо ініційованої Києвом справи "Україна проти Російської Федерації". 3 червня суд почав розглядати заперечення РФ у справі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-babin-za-pozovom-ukrajini-pro-porushennja-konventsiji-pro-likvidatsiju-vsih-form-rasovoji-diskriminatsiji-progrash-rf-praktichno-garantovanij-1410435.html”