Аграрії працюють тільки з майже безкоштовною сировиною для біогазових установок

Таку думку висловив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, передає AgroPortal.ua.

Об этом сообщает http://paydaydirectlender.net

«Це або жом цукрових заводів, або гноївка, або послід із птахофабрик. Такі установки мають достатню рентабельність для інвестора. У кращому випадку вони окуповують себе через 5-6 років. На дорожчу сировину, таку як силос, в аграріїв бракує коштів. З тарифом у 12,3 євроцентів побудувати рентабельні біогазові установки з великою часткою силосу майже неможливо», — зазначив він.

На його думку, збільшення відсотка таких потужностей останнім часом пов’язане з умовами закону про «зелений» тариф.

«Нині добудовують те, що було розпочато два-три роки тому. Тоді планувалося зниження «зеленого» тарифу на 10% з січня 2020 р., от всі і поспішали запуститися до цієї дати», — сказав Гелетуха.

Він переконаний, що 70 МВт біогазових установок, які налічуються в Україні, це дуже мало.

«Не нуль, звичайно, але й не 9 тисяч, як у Німеччині, наприклад. Там для того, щоб стимулювати будівництво, встановлювали 27 євроцентів за кіловат-годину, поступово знижуючи до 17. А у нас — 12,3 євроценти… Це — на межі мінімального. Тому «буму» в будівництві біогазових установок очікувати не варто», — каже експерт.

Також Гелетуха додав, що розвиток все-таки буде. Поштовх дадуть добровільні аукціони для біогазових проєктів, які запровадять в Україні в наступному році.

«Під час аукціону потрібно буде запропонувати тариф нижчий, ніж конкуренти. Ми оцінюємо, що він буде десь на 10% нижчий за «зелений», однак його даватимуть на 20 років. А «зелений» тариф — до 2030-го, тобто — на 10 років. Це означає, що система аукціонів буде вигіднішою для біогазових установок. Більша частина інвесторів, думаю, орієнтуватиметься саме на аукціони», — зазначає він.

Також додає, що нині асоціація працює над тим, щоб узаконити біометан. Тобто перетворення біогазу до якості природного газу і подання його в газопроводи.Джерело статті: “http://agravery.com/uk/posts/show/agrarii-pracuut-tilki-z-majze-bezkostovnou-sirovinou-dla-biogazovih-ustanovok”