Корупція в оборонці: НАБУ стверджує, що не розслідувало справу щодо Оптимумспецдеталь

Корупція в оборонці: НАБУ стверджує, що не розслідувало справу щодо Оптимумспецдеталь — фото

Прес-служба НАБУ

НАБУ заявляє, що не розслідувало справи, згадані журналістами Bihus.info

Прес-служба НАБУ


Національне антикорупційне бюро України заявляє, що ніколи не розслідувало справу ТОВ Оптимумспецдеталь і більшості справ, згаданих журналістами у сюжетах Bihus.info.

На сторінці НАБУ у "Фейсбуці" зазначається, що натомість ці справи розслідувала Військова прокуратура та ГПУ.

У відомстві також заявляють, що їм не відомо, чому Генеральна прокуратура не передавала НАБУ справи, у яких фігурували підслідні Бюро особи.

У НАБУ пообіцяли відкрити кримінальні провадження за матеріалами, опублікованими журналістами.

Що стосується Оптимумспецдеталь, то у розслідуваннях НАБУ протиправна діяльність цієї компанії зафіксована була в одному кейсі — при закупівлях прицілів Харківським бронетанковим заводом, додали у відомстві.

11 березня вийшла чергова частина розслідування журналістів Bihus.Info, з якого випливає, що представники правоохоронних органів (Генпрокуратури, ДФС, СБУ і НАБУ) за хабар закривали кримінальні справи проти керівників фірми Оптимумспецдеталь, які, в свою чергу, пов’язані з сином колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорем.

У ГПУ спростували інформацію журналістів про хабарі за закриття або затягування справ про розкрадання в оборонній сфері.

Рада громадського контролю НАБУ закликала директора відомства Артема Ситника відсторонити працівників, які "засвітилися" у розслідуванні Bihus.info, а також почати стосовно них службове розслідування.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/korupciya-v-oboronci-nabu-stverdzhuye-shcho-ne-rozsliduvalo-spravu-shchodo-optimumspecdetal-50011053.html”